CITEL VG technologie

Zdroj: www.citel.cz

Přepěťové ochrany CITEL založené na technologii VG nabízejí nejlepší úroveň účinnosti a spolehlivosti, což jsou podmínky nezbytné pro dosažení maximálního výkonu vašeho systému přepěťové ochrany.

Na trhu existuje několik technologií pro ochranu proti přepětí nebo pro napájecí sítě:

  • Varistor z oxidu kovu (MOV)
  • Vzduchová mezera + spoušť
  • MOV + Gas-filled Spark Gap (GSG) (technologie VG společnosti CITEL)


Technologie VG je exkluzivní a patentovaná technologie společnosti CITEL založená na použití specifických typů plynem plněných jiskřišť (GSG) ve spojení s varistory z oxidu kovu (MOV). Tyto komponenty, které jsou výsledkem více než 75 let zkušeností v oblasti plynových výbojek, mají chování přizpůsobené elektrické síti a poskytují robustnost a pracovní stabilitu: jejich spojení s varistory spojuje výhody obou technologií.
CITEL původně vyvinul technologii „VG“ pro nízkonapěťové přepěťové ochrany typu 1 a poté ji rozšířil na přepěťové ochrany typu 2 a na fotovoltaické aplikace.

Výhody technologie VG

gdt-technology-vg

1. PLYNEM PLNĚNÁ JISKŘINA (GSG)
Přepěťové ochrany CITEL VG používají specifické výbojky: GSG. Tyto základní komponenty jsou výsledkem více než 80 let zkušeností v oblasti plynových výbojek, jsou určeny pro energetické sítě a zajišťují dokonalou elektrickou stabilitu.
→ Zvyšte spolehlivost

2. VELMI NÍZKÁ ÚROVEŇ UPÍNÁNÍ A VYSOKÁ SCHOPNOST NÁRAZOVÉHO PROUDU
GSG jsou schopny vést velmi vysoké rázové proudy (Iimp, Imax) s velmi nízkým zbytkovým napětím (Up). Takové vlastnosti bylo možné dříve dosáhnout pouze kombinací přepěťové ochrany typu 1 a typu 2.
→ Ekvivalent k řešení typu «1+2+3» nebo «2+3»
→ Maximální účinnost
→ Kompaktní provedení

3. ZVÝŠENÁ ODOLNOST TOV
Přepěťové ochrany VG zvládnou velmi vysoké úrovně TOV (Temporary Over Voltage) až do 450 Vac bez jakéhokoli selhání nebo snížení úrovně ochrany.
→ Zvýšená spolehlivost pro oblasti s nestabilními energetickými sítěmi

4. ŽÁDNÝ NÁSLEDNÝ PROUD
Na rozdíl od technologií „Air Gap“ technologie „VG“ nenavazuje na proud. VG ->Zvýšená kontinuita služby tím, že nedojde k vypnutí předřazeného nadproudového ochranného zařízení (OCP) během přepětí.
→ Zlepšení kvality sítě (žádné rušení elektrického vedení)
→ Snadný výběr

5. ROBUSTNOST A SPOLEHLIVOST
Všechny součásti přepěťové ochrany VG jsou navrženy tak, aby zvládaly vysoké impulzní vybíjecí proudy bez jakékoli pomoci pomocných systémů. Naopak technologie „Triggered Air Gap“ obsahuje řídicí obvod využívající velmi citlivé součástky, které by mohly být namáhány částí rázového proudu a případně selžou.
→ Zvyšte spolehlivost
→ Lepší délka života

6. BEZPEČNÉ ODPOJENÍ A SIGNALIZACE STAVU ZAŘÍZENÍ
Přepěťové ochrany VG využívají systém bezpečného odpojení a poskytují indikaci stavu vnitřních součástí v reálném čase. U technologie „Triggered Air Gap“ může odpojení a signalizace poskytnout pouze stav řídicího obvodu a nikoli hlavního ochranného obvodu.
→ Bezpečná a efektivní údržba

7. Žádné STÁRNUTÍ
Během normálního provozu, kromě přechodných jevů, varistory vždy vedou malé množství proudu. Tento svodový proud může být pro varistor časem zatěžující, zejména ve stejnosměrných napájecích systémech, a způsobit předčasné stárnutí varistoru → Maximální očekávaná životnost

8. SNADNĚJŠÍ KOORDINACE PŘEPĚTOVÉ OCHRANY
V případě koordinovaných instalací SPD nepotřebuje přepěťová ochrana za přepěťovou ochranou VG žádnou zvláštní pozornost, jako je dostatečná vzdálenost mezi místy, aby byla zajištěna pracovní koordinace mezi více SPD. Poznámka: Díky své optimalizované úrovni ochrany lze přepěťovou ochranu VG používat bez jakékoli další přepěťové ochrany
→ Snadnější použití